• Martur Romanya Koltuk Üretim Tesisi Açılışı

  1. Martur Romanya Koltuk Üretim Tesisi Açılışı
  2. Mayıs, 2015 Martur Grup Şirketleri olarak Türkiye dışındaki ilk üretim tesisimiz olan Romanya Koltuk Üretim Tesisi açılmıştır. Catanele/Oarja'da bulunan koltuk üretim tesisimiz, 13.500 m.2 kapalı alanda yer almaktadır ve 200'ün üzerinde çalışanımız mevcuttur. Bu tesisimizde Romanya'daki Renault / Dacia araç modelleri için ağırlıklı olarak Koltuk Sistemleri ve komponentleri üretilmektedir. Yakın bir gelecekte ise Fransa, İspanya ve Rusya için üretim yapılması planlanmaktadır.
 • "Üstün Pedallar" Bisiklet Turu

  1. 'Üstün Pedallar' Bisiklet Turu
  2. Mayıs, 2015 Bisiklet kulübümüz Üstün Pedallar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sürüşünü Bursa-Orhangazi-İznik parkurunda gerçekleştirdi. Toplam 42 km.lik parkurda 22 Bisiklet gönüllüsü sporcumuz yer aldı.
 • Bursa Basketbol Şirketler Ligi Turnuvası

  1. Bursa Basketbol Şirketler Ligi Turnuvası
  2. Nisan, 2015 Basketbol Takımı'mız, Bursa Şirketler Basketbol Ligi'nde 2. oldu.

    

    

    

 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  1. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  2. Nisan, 2015 Üstünberk Holding; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” geleneksel kutlama etkinlikleri çerçevesinde; bu yıl da 1.400 adet fidan diktirerek, fidan sertifikalarını ve bayram kutlama mektuplarını çalışanlarımızın çocuklarıyla paylaştı.

    

    

 • SAP Kalite Ödülleri - Bronz Ödül / Avrupa, Orta Doğu ve Afrika

  1. SAP Kalite Ödülleri - Bronz Ödül / Avrupa, Orta Doğu ve Afrika
  2. Nisan, 2015 Üstünberk Holding, SAP Global tarafından verilen, iş ve teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan "SAP Kalite Ödülü"nde ülkemizi temsil etmiştir. EMEA (Europe, the Middle East and Africa ) bölgesinde yapılan ve yaklaşık iki ay süren bağımsız jüri değerlendirmeleri sonucunda “Business Transformasyon Kategorisi"nde “Bronz Ödülü”ne layık görülmüş ve EMEA bölgesinde bu ödülü alan ilk Türk firması olmuştur.
 • Üstünberk Holding SAP Projesine Birincilik Ödülü

  1. Üstünberk Holding SAP Projesine Birincilik Ödülü
  2. Ekim, 2014 Üstünberk Holding, SAP Türkiye tarafından verilen iş ve teknoloji dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan "SAP Kalite Ödülü"ne layık görüldü. Yaklaşık 2 ay süren değerlendirmeler sonucunda "Business Transformation" kategorisinde birincilikle "Altın Ödülü"nün sahibi olarak, EMAA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) bölgesel SAP proje ödüllerinde ülkemizi temsil edecektir.
 • Martur Romanya SAP uygulaması başarıyla tamamlandı

  1. Martur Romanya SAP uygulaması başarıyla tamamlandı
  2. Eylül, 2014 2014 yılı başında tüm grup genelinde uygulamaya geçirdiğimiz SAP, Romanya lokasyonumuzda da 1 Eylül 2014 tarihinden itibaren tüm modülleriyle başarılı bir şekilde uygulamaya başlandı.

    

    

    

 • Kütahya Yaz Şenliği 2014

  1. Kütahya Yaz Şenliği 2014
  2. August, 2014 Geleneksel Üstünberk Holding Kütahya Yaz Şenliğinin üçüncüsü 24 Ağustos 2014 tarihinde Kütahya Kent ormanında gerçekleştirildi. Çalışanlarımız, çocukları ve ailelerinden oluşan yaklaşık 3.500 kişi canlı müzik eşliğinde, oyun ve yarışmalarla hep birlikte eğlenceli ve güzel bir gün geçirdi.
 • Kütahya Yaz Şenliği 2013

  1. Kütahya Yaz Şenliği 2013
  2. Ağustos, 2013 Geleneksel Üstünberk Holding Kütahya Yaz Şenliğinin ikincisi 26 Ağustos 2013 tarihinde Kütahya Kent ormanında gerçekleştirildi. Çalışanlarımız, çocukları ve ailelerinden oluşan yaklaşık 2.500 kişi canlı müzik eşliğinde, oyun ve yarışmalarla hep birlikte eğlenceli ve güzel bir gün geçirdi.
 • "BIRAKIN, Hayatınız değişsin"

  1. Temmuz, 2013 Üstünberk Holding Sigara bırakma kampanyası ile sigaraya veda eden toplam 53 çalışanımıza gayretlerinden dolayı Sayın Hakan Üstünberk tarafından sertifika ve hediyeleri takdim edilmiştir.
 • Bilgi Mühendislik Fakültesi'ne Üstünberk Desteği - İstanbul

  1. Temmuz, 2013 Üstünberk Holding, İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne anlamlı bir bağışta bulundu. Bağış ile Makine Mühendisliği Laboratuarı yenilenirken, başlatılan işbirliği sayesinde öğrencilere staj ve iş olanakları ile burs imkanı sağlanacak.
 • Uludağ Üniversitesi Mezuniyet Töreni

  1. Haziran, 2013 - Bursa Uludağ Üniversitesi Mühendislik / Mimarlık Fakültesi 33. dönem mezunları için Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde bir mezuniyet töreni düzenledi. Dereceye giren Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencilerini tebrik ederek, mezuniyet çoşkusunu paylaştık.
 • En Temiz Sanayi Tesisi İl Birinciliği

  1. Haziran, 2013 - Kütahya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen 2013 yılı "En Temiz Sanayi Tesisi Yarışması" kapsamında sürdürülebilir çevre yönetim sistemi ve sürekli gelişimin sağlanması için yaptığımız çalışmalarımız, atık azaltma, enerji iyileştirme ve iklim değişimine uyuma yönelik projelerimiz ve tüm temiz üretim uygulamalarımız değerlendirilerek; FOMPAK Ambalaj ve Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Kütahya il birinciliğine layık görülmüştür.
 • AR-GE Test Merkezi'nde Yeni Sistemler

  1. Aralık, 2012 Airbag Geliştirme Sistemi, koltuk ve torpidoların gizli airbag geliştirme testlerini gerçekleştirmek amacıyla devreye alındı.
   Yeni klimatik kabin, -40°C and 150°C sıcaklık ve çeşitli nem şartlarında tüm iç kaplama bileşenleri, koltuklar, tavanlar, kapı panelleri ve koltukların testlerini yapabilmektedir.
   6 Eksenli Vibrasyon Test Sistemi ile standart mankenler kullanılarak koltukların titreşim mukavemet ve gıcırtı / tıkırtı testleri gerçekleştirilebilmektedir.
 • Üstünberk Holding Basketbol Takımı

  1. Aralık, 2012 Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve Bursa'da faaliyet gösteren şirketlerin katıldığı 'Bursa Şirketler Basketbol Ligi', 01.12.2012 tarihinde başlıyor.
   'Üstünberk Holding Basketbol Takımı' her yıl olduğu gibi bu yıl da turnuvada yer alıyor.
 • "Advanced Auto Seating and Materials" Konferansı

  1. 24 - 26 Eylül, 2012 MARTUR Ar-Ge olarak 24-26 Eylül 2012 tarihlerinde Almanya Köln de düzenlenen "Advanced Auto Seating and Materials" konferansına konuşmacı ve panel yöneticisi olarak katıldık.
   Konferans; aralarında BMW, Ford, Volkswagen, Jaguar, Faurecia ve Fehrer in de bulunduğu 19 konuşmacı ve aralarında McLauren, Volvo, Johnson Control , Ford Otosan, TOFAŞ ve Brose nin de bulunduğu 30 dan fazla dinleyici ile gerçekleşmiştir. Konferansta Ar-Ge Sonlu Elemanlar müdürü Murat Dal; "Development of Cost-Effective Seat Structures and Headrests in accordance with Euro NCAP protocol" başlıklı sunumu gerçekleştirmiştir ve "Raising the Profile of the Rear Seat" konulu panele başkanlık yapmıştır.
   Genellikle hafiflik ve statik konfor üzerine olan sunumların yapıldığı konferansta, MARTUR sunumunda arkadan çarpma kazalarında boyun incinmelerini azaltacak tasarım önerileri üzerinde durmuştur.
 • Kütahya Yaz Festivali

  1. 15, Temmuz 2012 - Kütahya 2012 Kütahya yaz festivali 900 civarında çalışanımız ve ailelerinin katılımı ile Kütahya Şehir Ormanında gerçekleştirildi.Çocuklar çeşitli aktivite ve hediyelerle eğlenceli bir gün geçirdi. Katılan aileler canlı müzik,piknik ve çeşitli yarışmalarla güzel bir gün geçirdi.
 • Michigan Üniversitesi Sanayi Birliği ve Ar-Ge Forumu

  1. 7 Haziran, 2012 - Bursa Michigan Üniversitesi'nden Türkiye'ye gelen komite, Martur OSB fabrikamızı ziyarete gelip üretimimizi inceledi. Olası bir işbirliği için fikir alış-verişinde bulunuldu.
 • Otomotiv Teknolojileri Kongresi

  1. 5-6 Haziran, 2012 - Bursa Uludağ Üniversitesi'nin gerçekleştirdiği Otomotiv Teknolojileri Kongresi'ne katıldık. Uzman arkadaşlarımız önde gelen Ar-Ge çalışmalarımızın sunumunu gerçekleştirdiler.
 • "En Temiz Sanayi Fabrikası" Ödülü

  1. 5 Haziran, 2012 - Kütahya Çevreye karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak ve ülkemizin doğal kaynaklarını korumak için çevre dostu üretim süreci gerçekleştirmek bizin görevimiz. Kütahya Fabrikamızın "5 Haziran Dünya Çevre Günü'nde Kütahya İl Müdürlüğü tarafından Kütahya bölgesindeki "En Temiz Sanayi Tesisi Ödülü" verildiğini söylemekten gurur duyarız.